"Szlakiem podziemi Polski" - podziemne trasy turystyczne w Polsce
Zaktualizowano 1 rok temu
Wydana w 2013 r. mapa-informator "Turystyczne Atrakcje Podziemne w Polsce", spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem.
W związku z wyczerpaniem nakładu i przygotowaniem do druku reedycji, autor prosi o przesłanie informacji dotyczących wszelkich zmian, jakie nastąpiły w stosunku do pierwszego wydania mapy. Informacje i zdjęcia zamieszczane w mapie są całkowicie bezpłatnie.
Nieznacznie zmieni się grafika oraz dojdą kolejne obiekty, otwarte od 2013r do chwili obecnej, a także planowane w najbliższym czasie.
Polska, od gór aż po morze, zachęca do odwiedzania i zwiedzania wielu pięknych miejsc. Zaśnieżone tatrzańskie szczyty, zieleń i cisza Borów Tucholski, Mazury, czy bałtyckie plaże. Zamki i pałace, skanseny i wiele miejsc wyjątkowych czekających na turystów. Polska to także magia podziemnego świata. Sztolnie ciągnące się wiele kilometrów, kopalnie złota, srebra, czy uranu, jaskinie, schrony i obiekty militarne. Różnorodność miejsc do których można zejść pod ziemie jest także wielka. Miliony osób każdego roku w sezonie wakacyjnym szuka ciekawych miejsc. Podziemia można zwiedzać także w pochmurne jesienne dni czy zimowe weekendy.
To sposób na zwiedzanie bez względu na pogodę. W podziemiach temperatura utrzymuje się na podobnym poziomie przez cały rok. Jesienią czy w zimie nie utkniemy przed kasami w długich kolejkach. Na trasie zwiedzania nie będziemy popędzani przez przewodników w otoczeniu głośnych wycieczek szkolnych.
Nie czekając na wakacje, zejdźmy do magicznego świata podziemi.
Po kilku latach fotografowania i wielu wizytom w podziemiach jakie znajdują się na terenie Polski, a są udostępnione do zwiedzania turystom, powstał przewodnik w formie mapy.
Miliony turystów każdego roku w sezonie wakacyjnym szuka miejsc by je zwiedzić.
Niniejsza mapa ma na celu uświadomienie turystom, jak wiele nasz kraj ma do zaoferowania także poza sezonem a nawet w zimie.
Wiele z obiektów zawartych w przewodniku wygodniej jest zwiedzać poza sezonem wakacyjnym, bez tłoku, kolejek i wcześniejszych rezerwacji.
Dodatkowym elementem na mapie są miejsca na pieczątki ze zwiedzanych obiektów. Osoby odwiedzające sukcesywnie poszczególne obiekty otrzymają nagrody.
Mapa-informator zawiera 63 wyselekcjonowane i opisane obiekty dostępne dla zwiedzajacych, o róznym stopniu trudności.
To sposób na zwiedzanie przez cały rok. Bez względu na pogodę, w podziemiach temperatura utrzymuje się na podobnym poziomie przez cały rok.
II edycja mapy w przygotowaniu. Gospodarzy obiektów prosimy o nadsyłanie informacji o wszelkich zmianach teleadresowych.