Krzyż - Boża Męka (ul. Bestwińska) w Bielsku-Białej
Postument: Podstawa dwuczęściowa. Dolna część w formie szerokiej stopki. Na jej froncie nazwisko budowniczego: Grőger Bielsko. Górna część podstawy nieco węższa, niska. Na jej froncie prostokątna płycina z wtórną lastrykową płytą z inskrypcją: Któryś cierpiał za nas rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami
. Podstawa nakryta płytkim daszkowym gzymsem. Cokół niski, szerokości podstawy. Cokół obiega szeroki cokolik. Przed cokół wysunięty rodzaj altanki nakrytej dwuspadowym daszkiem. W wewnątrz niej wnęka zwieńczona łukowo. Daszek „altanki” przedłużono na boki cokołu, tworząc gzyms. Na nim rozbudowany dodatkowy postument krzyża złożony z bloczków i płytek ułożonych schodkowo i dwóch schodkowo zwężających się wieżyczek po bokach. Cały postument jest w tyle ścięty.
Figury: We wnęce cokołu figura Matki Bożej na chmurce, ze skrzyżowanymi na piersiach rękami.
Krzyż: Z oryginalnego krzyża zachowała się stopka stanowiąca górną część konstrukcji ustawionej na gzymsie cokołu. Sam krzyż jest wtórny.
Otoczenie: Krzyż stoi na trawie pomiędzy dwoma kasztanowcami, granicząc z drucianym ogrodzeniem firmy. Krzyż podniesiono na dwóch płytach. Wokół krzyża drewniany płotek. Otoczenie jest zaniedbane.
Źródło: przydrozne.eu