Kapliczka św. Jana Nepomucena
Architektura: Kapliczka na planie prostokąta z dwuspadowym dachem. W bocznych ścianach małe kwadratowe okienka. Wokół kapliczki, na wysokości okapu biegnie gzyms. Obszerne wejście zwieńczone łukowo. Wejście zamknięte drewnianymi drzwiami z ażurową górną częścią, z ozdobnymi okuciami. W szczycie niewielka, prostokątna wnęka z figurką MB Różańcowej. Szczyt nieco podniesiony ponad dach, tworząc attykę z wywiniętymi narożnikami.
Wnętrze: Wnętrze zwieńczone kolebkowym sklepieniem. Podłoga wyłożona płytkami ceramicznymi, ściany obite boazerią. Na wymurowanej półce stoi duża figura św. Jana Nepomucena. Nieco nieforemny Jan stoi w kontrapoście, ubrany standardowo. Prawą ręką przyciska do piersi wysmukły krucyfiks, w lewej ręce trzyma palmę. Dwa aniołki po bokach Jana pochodzą ze spalonego drewnianego kościoła.
Otoczenie: Kapliczka stoi na prywatnej posesji, frontem wychodząc na drogę. Kapliczka usytuowana jest na skarpie, od drogi prowadzą do niej obszerne schody. Przy kapliczce dorodny świerk zarastający cały bok kapliczki. Przed kapliczką postawiono wysoki drewniany krzyż z Ukrzyżowanym.
Uwagi: Kapliczka była remontowana i częściowo przerobiona w 1998 r.
Źródło: przydrozne.eu