Zarastające jezioro Konarzewo, zwane także Bagnem Pogorzelickim to płytki akwen o nietypowym kształcie, układającym się w literę "C", znajdujący się w Pogorzelicy. Jezioro to powstało w ostatnim zlodowaceniu, z wytopiska po bryłach martwego lodu.

Obszar Konarzewa obejmuje przede wszystkim bagno, o głębokości do 2,5 m. Lustro wody znajduje się tu natomiast na wysokości 2,0 m n.p.m. Na samym brzegu jeziora występują tereny podmokłe i wąski pas lasu. Od północy jezioro oplecione jest przez "Liwski Las" porośnięty sosnami i dębami w sędziwym już wieku.

Obszar ten jest siedliskiem coraz większych populacji ptactwa wodno-błotnego, które przenoszą się na te tereny z pobliskiego rezerwatu przyrody, nad jeziorem Liwia Łuża. Ze zbiornika od wschodniego jego brzegu wypływa Kanał Mrzeżyno II, który zasilany także przez wody z innych kanałów, wpływa przed Mrzeżynem do rzeki Regi. Jezioro przynależy także do chronionych obszarów programu Natura 2000 (obszaru specjalnej ochrony ptaków Wybrzeże Trzebiatowskie) oraz do specjalnego obszaru ochrony siedlisk Trzebiatowsko - Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego.

Jezioro Konarzewo to fantastyczny teren na wyciszające spacery, przejażdżki rowerowe, czy wędkowanie. Panuje tu cisza i spokój, pozwalające na odcięcie się od codziennego zgiełku i na bliski kontakt z naturą.

Jezioro Konarzewo jest to teren prywatny i wstęp na jego teren i korzystanie z niego wymaga zgody właścicieli.

Źródło: trzesacz.pl

Zaktualizowano 2 lata temu

Dane teleadresowe

72-351 Pogorzelica
place
54.090715, 15.138992Skopiowano do schowka
N54º5'26.574", E15º8'20.371"Skopiowano do schowka

Cechy i udogodnienia

Możliwość zwiedzania
Miejsce/obiekt, który jest udostępniany do zwiedzania.
Wstęp bezpłatny
Dostęp 24h/7
Obiekt publiczny, dostępny dla wszystkich 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu (np. pomnik w parku, przydrożny krzyż itp.).

Najbliższe atrakcje W najbliższej okolicy znajduje się wiele ciekawych atrakcji. Oto niektóre z nich.