Kapliczka domkowa św Jana Nepomucena
Architektura: Wysoka i wąska ceglana kapliczka na rzucie kwadratu, z dachem hełmowym zwieńczonym sygnaturką. Dach i sygnaturka obite blachą. Na szczycie krzyż z ramionami zakończonymi koniczynowo. Wejście do kapliczki wysokie, zwieńczone łukowo, zamknięte przeszklonymi, drewnianymi drzwiami. W bocznych ścianach takich samych rozmiarów blendy, w górnych częściach mieszczące wysokie okna. Kapliczka zdobiona wzorami z wysuniętych cegieł - nad wejściem w formie łukowego, ceglanego gzymsu, pod dachem w formie ząbkowanego gzymsu. Wokół kapliczki biegnie też ceglany cokolik.
Wnętrze: We wnętrzu stolik ze stiukową figurą św. Jana Nepomucena. Wysmukła postać świętego w lekkim kontrapoście. Ubrany w standardowy strój, ze stułą. Na lewym ramieniu podtrzymuje krzyż, w prawej ręce trzyma palmę. Święty ma lekko pochyloną głowę ale nie patrzy na krzyż.
Otoczenie: Kapliczka stoi na otwartym placyku przed posesją. Do wejścia prowadzą dwa schodki. Lewy bok kapliczki znajduje się w linii ogrodzenia posesji.
Źródlo: przydrozne.eu