Wieża widokowa w Pogrzebieniu

Data powstania obiektu: 2019 r.

Wieżę widokową w Pogrzebieniu (282 m n.p.m.) wykonano z elementów metalowych na planie kwadratu w formie ostrosłupa. Ma prawie 20 metrów wysokość i składa się z trzech podestów na poziomach: 3.21 m, 6,42 m oraz 9,21 m. Wybierając się tam, należy mieć na uwadze, że schody prowadzące na obiekt są strome, szczególnie na ostatnią kondygnację. Schodzić trzeba tyłem.

Z wieży można zobaczyć m.in. Tworków, Bieńkowice, Sudety, Pasmo Jeseników, Zbiornik Racibórz, Sudół czy Studzienną. Wartość inwestycji oszacowano na 294 tys. zł, przy współfinansowaniu 120 tys. zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP Przekraczamy Granice w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska. Zadanie zrealizowano w ramach projektu pn. Szlakiem wież i platform widokowych Euroregionu Silesia - Etap III - budowa wieży widokowej w Gminie Kornowac.

W planach jest oświetlanie wieży nocą, wykonano już tam potrzebną do tego infrastrukturę. W gminie myślą również o zagospodarowaniu terenu wokół. Wieża ma monitoring, wkrótce kamera będzie przekazywać widok online.

Źródło: kornowac.pl / nowiny.pl

Zaktualizowano 3 lata temu

Dane teleadresowe

Lubomska
44-285 Pogrzebień
place
50.058908, 18.294595Skopiowano do schowka
N50º3'32.069", E18º17'40.542"Skopiowano do schowka

Cechy i udogodnienia

Parking
Miejsce/obiekt w pobliżu którego istnieje możliwość płatnego lub bezpłatnego zaparkowania samochodu.
Punkt widokowy
Miejsce/obiekt z którego rozpościera się bardzo dobry widok na okolicę.
Wstęp bezpłatny
Dostęp 24h/7
Obiekt publiczny, dostępny dla wszystkich 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu (np. pomnik w parku, przydrożny krzyż itp.).

Najbliższe atrakcje W najbliższej okolicy znajduje się wiele ciekawych atrakcji. Oto niektóre z nich.

Powiązane artykuły W tych artykułach wspomnieliśmy o aktualnie oglądanej przez Ciebie atrakcji