Opis

Miejsce edukacyjno-rekreacyjne tematycznie związane z prehistorią Naszej Planety. Etapami przedstawiamy jak Ziemia nieustannie się zmieniała, jak ewolucja eksperymentowała na różne sposoby.

Park Ewolucji znajduje się w miejscowości Sławutówko w gmienie Puck. Ten rodzinny park rozrywki dostarczy Wam niezapomnianych emocji pośród jurajskiej przyrody. Przeżyjesz tu wyjątkową przygodę z dinozaurami, ale i podwodną ponadczasową podróż w czasie na dno oceanu.

Nieziemskie zwiedzanie zaczyna się w Kinie Prehistorycznym, niemal 4,5 miliarda lat wstecz. Radosny, pełen humoru, wygadany dinozaur przedstawia narodziny naszej planety oraz historię powstania życia na Ziemi. Dzieci mogą na żywo rozmawiać z animowanym, interaktywnym dinozaurem na ogromnym ekranie kinowym. Show to, wzbudza niesamowite wrażenie na najmłodszych uczestnikach widowiska.

Następnie wyjątkowa atrakcja, czyli Batyskaf. Niepowtarzalna, podwodna wyprawa w czasie, przez tunel czasoprzestrzenny tajemniczym okrętem:

Zobaczysz tam, gigantyczne stworzenia morskie, zagubioną Atlantydę. To fenomenalna rozrywka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się ze strachem, dostarczając maksimum adrenaliny przy tym pobudzając wszystkie zmysły. Ogromny ekran przenosi widza do innego wymiaru, sprawiając wrażenie obecności w przestrzeni akcji filmu. Atrakcja ta cieszy się dużą popularnością - ze względu na jej absolutną bezkonkurencyjność na tle tego typu atrakcji w promieniu setek kilometrów. Jest to doskonała forma rozrywki, edukacji i świetna zabawa dla całej rodziny!

Park makiet prehistorycznych zwierząt. Okazuje się, że prehistoryczny świat jest niezwykle ciekawy. Ponad 200 milionów lat temu na naszej planecie pojawiły się olbrzymie gady, nazwane przez naukowców dinozaurami. W naszym parku pośród bujnej roślinności prezentujemy około 30 gatunków makiet prehistorycznych zwierząt lądowych w rzeczywistych rozmiarach. Stań "oko w oko" z największymi prehistorycznymi zwierzętami, które zamieszkiwały lądy miliony lat temu. Spotkacie tutaj dinozaury drapieżne (Tyranozaur, Welociraptor) oraz dinozaury roślinożerne (Triceratops, Brachiozaur, Diplodok). Z opisów zamieszczonych przy makietach dowiesz się wiele ciekawostek.

Ludzie prehistoryczni - ludzie pierwotni, czyli nasi przodkowie. Świat Człowieka Pierwotnego - obraz ewolucji człowieka, który na przestrzeni wieków uległ ogromnym zmianom. Scenki przedstawiające technikę zbiorowych polowań na mamuty, różnice i zachowania człowieka współczesnego i pierwotnego

Czas na wspaniałą zabawę też się znajdzie. Wszyscy wiemy jak ważną rolę, w życiu najmłodszych odgrywa zabawa. Nasz Plac zabaw to ponad 500 m2. Bajkowe domki wyposażone są w zjeżdżalnie o różnych długościach, linowe ścianki wspinaczkowe, basen pełen kolorowych kulek. Raj dla dzieci, które pod czujnym okiem rodziców mogą szaleć bez końca

Poznaj Flinstonów i Rubbleów, czyli dwie popularne rodziny z bajki Jaskiniowcy. Fani motoryzacji, a raczej dwóch walców znajdą napędzane pedałami pojazdy Flinstonów. Przejedź się pojazdami z epoki kamienia łupanego. Zawołaj jaba daba dooo z Flinstonami

Doskonałą zabawę dzieciom zapewni przejażdżka w kolorowych wagonichach Dino Pociąg. Kolejka porusza się po 200 metrowym torze. Moc emocji i wrażeń dla najmłodszych gości parku

W swojej ofercie Park Ewolucji posiada również lekcje edukacyjne oraz warsztaty manualne realizowane dla grup szkolnych. Na terenie obiektu znajdują się również punkty gastronomiczne oraz sklep z pamiątkami. Wszystkie atrakcje są w cenie biletu.

Źródło: pomorskie.travel

Historia

Sławutówko to wieś kaszubska, która usadowiona jest na wschodnim skraju Puszczy Darżlubskiej. Najstarsza wzmianka o Sławutówku pochodzi z 1277r., a pierwsze słowo pisane o tej miejscowości pochodzi z drugiej połowy XIII wieku.

Na przestrzeni lat ziemia ta kilkakrotnie zmieniała swoich właścicieli, aż do XIX wieku, kiedy to przejęła ją rodzina von Below. W jej posiadaniu był zatem ród Wejherów, Sobieskich, Radziwiłłów i Przebendowskich, lecz to Gustaw Frederyk von Below w 1912 roku w miejscu poprzedniego dworu zbudował monumentalny pałac. Murowaną budowlę założoną na planie nieregularnego prostokąta ze zdobioną elewacją nakrytą czterospadowym dachem otoczył Park Krajobrazowy na terenie którego znajduje się duży staw. Pałac jako jedyny z ich posiadłości posiadał ogrzewanie, dlatego pełnił rolę rezydencji zimowej.

W 1925 roku majątek trafił w ręce Henriety i Gustawa von Below. Z powodu ciągłej nieobecności męża, majątkiem zarządzała Henrieta. Henrieta była uznawana za osobę dobrotliwą, odpowiedzialną, sprawiedliwą, ale wymagającą. To właśnie ona trzymała pieczę nad całą posiadłością. Była bardzo lubiana przez swoich pracowników i innych mieszkańców Sławutówka. Gustaw był wówczas wybitnym dyplomatą, który zmuszony był do ciągłych zagranicznych podróży. Przepustkę do kariery politycznej uzyskał w wieku 39 lat. Wówczas został sekretarzem legacyjnym w Atenach, a cztery lata później przeniesiono go do Watykanu. Po zakończeniu czynnej służby osiadł na terenie Kaszub. Zmarł na atak serca podczas II wojny światowej. Pochowano go wśród ukochanej natury, a trzy lata później obok niego spoczęła ukochana małżonka. Zmarła ona w tragicznych okolicznościach. W momencie wkroczenia wojsk frontu wschodniego otwarta na rozmowę hrabina von Below zaprosiła żołnierzy do siebie, aby omówić sytuację w jakiej znaleźli się rodacy. Sytuacja jednak potoczyła się zupełnie inaczej. Zmusili ją do udania się na łąkę i zaczęli do niej strzelać, aby podskakując, tańczyła razem z nimi. Trafiła ją jedna z tych kul zadanych przez wojska radzieckie. Ta konała przez tydzień w tym samym miejscu gdzie ją postrzelono. Ciała natomiast nie pozwolono pochować. Dopiero jeden z pracowników wykradł je i usadowił koło jej męża. W ten sposób pracownicy oddali hołd kobiecie za całe dobro przekazane im za życia.

Po zakończeniu wojny zabytkowe zabudowania uległy dewastacji, a pałac przekształcono na budynki Państwowego Gospodarstwa Rolnego. Dopiero w 2001 roku nastąpiło przywrócenie świetności budynkom jak sprzed dawnych lat. W pałacu miejscem centralnym jest sala kominkowa. Na przestrzeni 100 lat odbywały się tu liczne spotkania dyplomatyczne Gustawa von Below. Zachowały się schody, podłoga i boazeria czy szafa w sypialni.

Pałac w Sławutówku przez wielu uznawany jest za magiczny, niepowtarzalny i unikatowy. Jego prawdziwe piękno tkwi jednak w tajemniczości i magicznej historii jaka kryje się za murami budynku.

Źródło: palacbelow.pl

Zaktualizowano 7 miesięcy temu

Dane teleadresowe

Sławutówko 14
84-122 Sławutówko
Tel. kom.: +48 783 200 400
place
54.662726, 18.356248Skopiowano do schowka
N54º39'45.814", E18º21'22.493"Skopiowano do schowka

Cechy i udogodnienia

Wstęp płatny
Miejsce/obiekt, z którego korzystanie, zwiedzanie wymaga uiszczenia opłat.
Atrakcje dla dzieci
Miejsce/obiekt posiadające w swojej ofercie atrakcje dla dzieci (np. kąpieliska, parki rozrywki, sale zabaw itp.).
Kawiarnia/bistro
Miejsce/obiekt, na terenie którego funkcjonuje kawiarnia, bistro itp.
Parking
Miejsce/obiekt w pobliżu którego istnieje możliwość płatnego lub bezpłatnego zaparkowania samochodu.
Restauracja
Miejsce/obiekt, na terenie którego funkcjonuje restauracja, pizzeria itp.
Toaleta
Miejsce/obiekt posiadające na swym terenie bezpłatną lub płatną toaletę.
Możliwość zwiedzania
Miejsce/obiekt, który jest udostępniany do zwiedzania.
Ogólnodostępny
Obiekt ogólnodostępny dla wszystkich w określonych dniach i godzinach. (np. instytucja publiczna lub kościół czynne w określonych godzinach).

Inne w kategorii: Rozrywka i kultura To najbliższe atrakcje w tej samej kategorii.