Schron i kopuła obserwacyjna w Starym Osiecznie


Schron obserwacyjny w Starym Osiecznie to fascynujący obiekt dla miłośników architektury militarnej. Jako jeden z zaledwie dwóch tak dobrze zachowanych schronów tej klasy (w około 80 procentach), przyciąga uwagę pasjonatów z całej Polski i potencjalnie z zagranicy. Jego unikalna lokalizacja w pobliżu Drawieńskiego Parku Narodowego i rzeki Drawy stanowi dodatkowy atut.
Ciekawy Schron Obserwacyjny wkomponowany w Otoczenie
Ten interesujący schron obserwacyjny w Starym Osiecznie wyróżnia się sprytnym wkomponowaniem kopuły obserwacyjnej pod betonowy słup ogrodzenia cmentarza. Takie maskowanie świadczy o strategicznym myśleniu podczas budowy umocnień.
Pozostałości Pozycji Pommernstellung w Okolicy
Okolice Starego Osieczna kryją więcej śladów historii militarnej w postaci ciągu bunkrów należących do pozycji Pommernstellung (Wału Pomorskiego). To sprawia, że region ten jest szczególnie atrakcyjny dla osób zainteresowanych fortyfikacjami z okresu II wojny światowej.
Dobrze Zachowane Dziedzictwo Militarnej Architektury
Do dzisiejszych czasów zachowały się dość dobrze pozostałości po schronie obserwacyjnym nieopodal Starego Osieczna. Stanowią one cenną gratkę dla pasjonatów historii i architektury militarnej. Pobliskie lasy również mogą kryć inne, podobne miejsca czekające na odkrycie.