Jak zabezpieczyć domek letniskowy, gdy Cię w nim nie ma?
Zaktualizowano 30 dni temuDomek letniskowy to wymarzone miejsce do relaksu i odpoczynku na łonie natury. Choć w letnich miesiącach korzystamy z niego często, przez znaczną część roku stoi on pusty. To właśnie w tym czasie domek letniskowy staje się celem potencjalnych kradzieży. Dlatego niezwykle istotne jest zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie, które zapewni spokój i bezpieczeństwo nieruchomości przez cały rok.
Z tekstu dowiesz się:
- jak zabezpieczyć domek letniskowy przed włamaniem,
- jakie ubezpieczenie domku letniskowego wybrać.
Chcesz, żeby Twój domek letniskowy był bezpieczny przez cały rok? Warto zadbać o podstawy, takie jak dobrej jakości zamek w drzwiach, zabezpieczenie okien oraz ogrodzenie wokół działki. Równie ważne jest ubezpieczenie domku letniskowego na wypadek kradzieży, gdyby zamontowane zabezpieczenia zawiodły. Dobrym rozwiązaniem jest ERGO 7, czyli Ubezpieczenie majątkowe od ubezpieczyciela ERGO Hestia.
Domek letniskowy – jak zabezpieczyć go przed włamaniem?
Warto wiedzieć, jak zabezpieczyć domek letniskowy przed włamaniem, ponieważ zazwyczaj znajdują się w nim cenne przedmioty, takie jak sprzęty RTV i AGD czy meble. Zabezpieczeniem domku, które pomoże Ci uchronić wartościowe wyposażenie przed kradzieżą, będzie zamknięcie go drzwiami z co najmniej jednym z poniższych zabezpieczeń:
- zamek wielozastawkowy,
- zamek atestowany,
- zamek wielopunktowy,
- dwie kłódki wielozastawkowe,
- zamek otwierany elektronicznie – jeżeli ubezpieczone mienie znajduje się w domu,
mieszkaniu lub budynku gospodarczym, który ma stały dozór albo w domu, mieszkaniu lub budynku gospodarczym wyposażonym w czynne przeciwkradzieżowe urządzenia sygnalizacyjno-alarmowe.
Ponadto, dobrze będzie skorzystać także z dodatkowych rozwiązań, takich jak:
- solidne okna plastikowe,
- montaż krat w oknach,
- montaż kamer, dzięki którym możesz stale monitorować swoją posesję, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym,
- alarm, który podczas próby kradzieży powiadomi właściciela o zaistniałym zdarzeniu.
Instalację alarmową możesz zamówić od firmy ochroniarskiej, która także zajmie się interwencją w przypadku próby włamania.
Jeśli nie chcesz zatrudniać firmy ochroniarskiej, bo np. mieszkasz niedaleko i możesz samodzielnie sprawdzić, co dzieje się w domku letniskowym, warto pomyśleć o alarmie z czujnikiem ruchu.
Zadbaj również o ubezpieczenie mienia, zwłaszcza jeśli jest wyjątkowo cenne lub domek letniskowy znajduje się na odludziu, gdzie może być kuszącym łupem dla złodziei. To szczególnie ważne zwłaszcza w okresie, kiedy nie będziesz korzystać z nieruchomości.
Domki letniskowe – ubezpieczenie – jakie wybrać?
Jeśli zastanawiasz się, jak ubezpieczyć domek letniskowy drewniany lub murowany postaw na ubezpieczenie ERGO 7. E Hestia oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania ubezpieczeniowe. Dzięki nim ochronisz swój domek letniskowy przed różnorodnymi zagrożeniami. Bez względu na to, czy chodzi o ryzyko pożaru, nieprzewidywalne zdarzenia losowe czy potencjalne kradzieże – ubezpiecz swoją nieruchomość!
W ramach ERGO 7 możesz ubezpieczyć domek letniskowy zarówno od ognia i zdarzeń losowych, jak i od kradzieży. Oba ubezpieczenia mają dwa warianty, dzięki czemu możesz dostosować zakres ochrony do swoich indywidualnych potrzeb. Poza tym do każdego z nich dodatkowo wykupisz ubezpieczenie od skutków powodzi. Dodatkowym atutem jest możliwość powołania rzeczoznawcy oraz usunięcie pozostałości po ewentualnej szkodzie.
Postaw na sprawdzonego ubezpieczyciela! Zabezpiecz swój domek letniskowy i wybierz ubezpieczenie ERGO 7. Ciesz się upragnionym odpoczynkiem podczas letnich miesięcy, a przez pozostałą część roku nie martw się o opuszczoną nieruchomość. Zadbaj o swój spokój!
Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.
Szczegółowe informacje o opisywanych produktach, w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności znajdziesz w aktualnych Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia ERGO 7 dostępnych na stronie internetowej ERGO Hestii.
[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]