Noclegi w Kościelisku jako alternatywa dla Zakopanego. Dlaczego warto?

Zaktualizowano dzisiaj
Noclegi w Kościelisku jako alternatywa dla Zakopanego. Dlaczego warto? - nocleg w koscielisku2

Zakopane to klimat, Krupówki, mnóstwo atrakcji, duży wybór ośrodków narciarskich, kolejka na Kasprowy Wierch i można wymieniać tak jeszcze długo. Dlaczego zatem coraz więcej osób odwiedzających Tatry szuka dla niego alternatywy? Powód jest prosty: chodzi o tłok, hałas i wysokie ceny. Na szczęście Podhale nie kończy się na Zakopanem. Atrakcyjną propozycją dla osób, które w górach szukają spokoju, bliskości natury i spektakularnych widoków są noclegi w Kościelisku, do którego zabieramy Cię w naszym artykule.

Kościelisko, czyli znacznie spokojniejszy sąsiad Zakopanego

Choć Kościelisko sąsiaduje z Zakopanem (między obiema miejscowościami śmiało można przejść pieszo), to ma zupełnie inny charakter. Jest to tradycyjna góralska wieś, oferująca ciszę, malownicze krajobrazy i autentyczny podhalański klimat.

Kościelisko to doskonała lokalizacja dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku Zakopanego, jednocześnie zachowując łatwy dostęp do atrakcji stolicy Tatr.

Noclegi w Kościelisku to propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku. Miejscowość ta jest świetnym punktem wypadowym na najpiękniejsze szlaki piesze, dobre również dla rodzin z dziećmi, jak przez Dolinę Kościeliską, Dolinę Małej Łąki czy położoną nieco dalej Dolinę Chochołowską. Ambitni i cieszący się dobrą kondycją śmiało mogą wybrać się na wycieczkę na Czerwone Wierchy czy Kończysty Wierch.

Zimą Kościelisko oferuje świetne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego i zjazdowego – znajdziemy tutaj popularne ośrodki, jak Witów-SKI czy Polana Biały Potok, a także doskonałe trasy dla fanów biegówek na Polanie Chotarz.

Z Kościeliska szybko można się również dostać do najlepszych kompleksów termalnych w regionie, zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie Tatr. To zawsze przyjemne urozmaicenie pobytu na Podhalu, a szczególnie polecamy wizytę w Termach Chochołowskich, Termach BUKOVINA, Termach Szaflary oraz w ośrodku termalno-narciarskim w Oravicach na Słowacji.

Noclegi w Kościelisku – nie tylko pensjonaty i prywatne kwatery

Kościelisko do niedawna miało dość skromną ofertę noclegową, która ograniczała się w zasadzie tylko do prywatnych kwater i pensjonatów. Dziś coś dla siebie znajdą tutaj także osoby szukające znacznie wyższego standardu pobytu.

Hotel Eco Tatry, bo ten obiekt chcemy Ci zarekomendować, to jedyny hotel w Kościelisku, który w udany sposób łączy tradycyjny góralski wystrój z nowoczesnymi udogodnieniami. Ten trzygwiazdkowy obiekt oferuje pokoje dwu- i trzyosobowe oraz przestronne apartamenty (w tym dwupoziomowy apartament dla nawet 6 5 osób), z których wybrane oferują bezpośredni widok na Giewont. Wszystkie pokoje są wyposażone m.in. w zestaw do parzenia kawy i herbaty, powitalny zestaw kosmetyków, telewizor czy suszarkę do włosów.

Goście hotelu mogą korzystać z licznych udogodnień, które gwarantują komfortowy pobyt pod Tatrami. Wymieńmy tylko:

  • Strefę SPAz sauną fińską, sauną infrared, jacuzzi i leżakami do odpoczynku między sesjami w saunie;
  • Bezpłatne Wi-Fii miejsce parkingowe wliczone w cenę pobytu;
  • Salę rekreacyjnąz bilardem i piłkarzykami;
  • Windę;
  • Caffe Bar „Liliowy” z pyszną kawą, egzotycznymi gatunkami herbaty, domowymi wypiekami, pierogami czy naleśnikami;
  • Narciarnię, a w sezonie zimowym także możliwość wypożyczenia sanek.

Jednak tym, co najmocniej wyróżnia Hotel Eco Tatry w Kościelisku na tle wielu innych obiektów w regionie, są zachwycające widoki m.in. na Giewont, o czym więcej przeczytasz na stronie ecotatry-hotel.pl.

Zarezerwuj nocleg w Kościelisku online

Hotel Eco Tatry przygotował dla swoich gości wiele zróżnicowanych pakietów pobytowych, w tym z pysznym śniadaniem obejmującym lokalne, ekologiczne produkty pozyskiwane od miejscowych dostawców.

Pobyt możesz zarezerwować online bezpośrednio na stronie hotelu, zyskując największą dostępność terminów oraz gwarancję najlepszej ceny i natychmiastowego otrzymania potwierdzenia rezerwacji.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Może też Cię zaciekawią