Boża Męka (ul. Magdziorza)
Postument: Podstawa szeroka. Z obu stron podstawy (z przodu i z tyłu), w środkowej części dostawione płyty na masywnych stopkach. Na frontowej płycie wymalowana data 1894. W tylnej płycie profilowana, prostokątna płycina, obecnie bez napisu. Górne krawędzie bocznych elementów podstawy są wycięte esowato. W nieco węższym od podstawy cokole wyróżnić można dwa piętra. Do dolnego piętra cokołu dostawione skrzynkowe elementy, połączone z płytami podstawy głęboko profilowanymi gzymsami. Skrzynia frontowa zdobiona profilowaną, kwadratową płyciną z trójlistnie wyciętymi narożnikami. Na skrzyniach grube płyty zwężające się esowato ku górze. Górna, nieco niższa część cokołu wyróżnia się bocznymi trójkątami, tworzącymi okapy nad bocznymi ścianami. Do tej części cokołu dostawione mniejsze płyty, z których przednia zdobiona jest profilowaną płyciną zwieńczoną ostrołukowo. Cokół zwieńczony jest kwadratowym gzymsem z krenelażem.
Figury: Krzyż nie posiada figur.
Krzyż: Krzyż nieproporcjonalnie mały, na kowadełkowej stopce. Belki krzyża fazowane, z wydatnymi ostrogami. Ramiona krzyża zakończone ostrosłupowo. Niewielka, metalowa figura Chrystusa z zaciśniętymi dłońmi. Kartusz nie zachował się.
Otoczenie: Krzyż stoi przy przecięciu głównych alei cmentarnych. Jest ustawiony na skraju murowanej płyty ogrodzonej ozdobnym, metalowym płotkiem. Tablica na przeciwnym skraju płyty informuje, że pochowano w tym miejscu (później, niż postawiono krzyż) wikarego z Wirka.
Źródło: peuk.fiiz.pl