Wszystko, co powinieneś wiedzieć o markerach do paintballa
Zaktualizowano 28 dni temuOstatnie kilkanaście lat przyniosło nam powstanie wielu interesujących gier i zabaw, również dla osób dorosłych. Jedną z ciekawszych propozycji jest z całą pewnością paintball, który stał się już właściwie obowiązkowy podczas spotkań integracyjnych i wieczorów kawalerskich. Nieodzownym elementem tej zabawy jest marker do paintballa.
Na czym polega paintball?
Zanim przejdziemy do omawiania typów markerów do paintballa, warto w pierwszej kolejności dowiedzieć się nieco więcej o samej zabawie — na czym ona polega i z jakiego powodu cieszy się tak dużą popularnością?
Paintball to gra zespołowa, której celem jest pokonanie przeciwnej drużyny. Rozgrywana jest na specjalnie przygotowanej arenie, na której przeprowadzana jest bitwa przy pomocy specyficznych pistoletów na kulki, czyli markerów.
Czym jest marker do paintballa?
Marker do paintballa to urządzenie pneumatyczne, które wyglądem przypomina broń palną. Zamiast jednak prochu i pocisków, markery wykorzystują kulki z farbą. Trafienie nimi w przeciwnika powoduje rozbryzgniecie się farby i wyeliminowanie danej osoby z gry.
Oczywiście markery charakteryzować się mogą różnymi parametrami technicznymi — mogą mieć różną wielkość, celność, stabilność, a nawet szybkość oddawania strzałów. W zależności od tego, jaki konkretnie model się nabędzie, można znacznie ułatwić sobie zabawę.
Marker mechaniczny — co warto wiedzieć?
Nie da się ukryć, że z całą pewnością najpopularniejszym rodzajem markera jest odmiana mechaniczna. Charakteryzuje się tym on, że napędzany jest przy pomocy sprężonego gazu — zdecydowanie najczęściej jest to dwutlenek węgla, który jest tani, a także w pełni bezpieczny.
Inną ciekawą odmianą wersji mechanicznej jest ta na sprężone powietrze. Zapewnia ona lepszą stabilność, a co za tym idzie celność na wyższym poziomie. Jest to jednak marker zdecydowanie droższy.
Inne rodzaje markerów do paintballa
Jak można się bez trudu domyślić, na rynku dostępne są naprawdę wymyślne i zaawansowane konstrukcje, które mają przynieść możliwie jak największą przewagę na arenie walki. Doskonałym przykładem takiego nowoczesnego markera jest wersja elektryczna.
Energia elektryczna, która pochodzi najczęściej ze zwykłej 9 V baterii, wykorzystywana jest do zapewnienia lepszej szybkostrzelności markera, a często także do zasilania dodatkowych dołączonych do niego gadżetów.
Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest marker typu Magfed, który nie ma dużego zbiornika z kulkami, a zamiast tego obecne są one w małym magazynku — rozwiązanie to do złudzenia przypomina klasyczną broń.
[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]