Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu
Centrum Nauki Leonardo da Vinci jest oddziałem Regionalnego Centrum Naukowo -Technologicznego. To niezwykły punkt na mapie regionu świętokrzyskiego, przeznaczony do aktywnego i inspirującego wypoczynku.
To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, grup szkolnych, aktywnych seniorów…dla wszystkich!
Główną ideą działania Centrum jest wzbudzenie zainteresowania wśród zwiedzających naukami przyrodniczymi, poprzez aktywne i wzmacniające postawę kreatywną działania edukacyjne, okraszone wyśmienitą zabawą. Dlaczego Centrum Nauki Leonardo da Vinci? Co nas wyróżnia? To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie cała ekspozycja oraz działania edukacyjne, skupiają się na zdrowym i dobrze funkcjonującym organizmie ludzkim oraz jego otoczeniu. Wyróżnia nas lokalizacja oraz infrastruktura, dająca nieograniczone możliwości poznawczo – turystyczne. Wizja i cele Centrum Nauki Leonardo da Vinci… Centrum Nauki promuje nowoczesną komunikację naukową, wzbudza ciekawość i zachęca do samodzielnego myślenia. Innowacyjne metody popularyzacji nauki prowadzą do aktywnego kontaktu ze zjawiskami naukowymi, a także umożliwiają uczestnikowi eksperymentów wcielić się w rolę badacza. Inspirujemy do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.
Co mamy do zaoferowania? Dwie wystawy o charakterze multimedialno – mechatronicznym:
- „Człowiek - niezwykła maszyna”, podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka.
- „Człowiek - trybik w machinie przyrody", dotycząca zagadnień ekologiczno – przyrodniczych.
- Warsztaty naukowe dla dzieci i młodzieży – prowadzone w pełni wyposażonych laboratoriach przez wykwalifikowaną kadrę edukatorów.
- Pokazy naukowe – prowadzone na przystosowanej do większej publiczności auli.
- Ekspozycja zewnętrzna – tereny zielone otaczające budynek Centrum, w postaci zjawiskowego ogrodu, w który wkomponowaliśmy wiele eksponatów naukowych.
Zwiedzanie całej wystawy zajmuje około 2 godzin. Zajęcia laboratoryjne trwają około 45 minut. Całość to prawie 3 godziny naukowych atrakcji!
Źródło: cndavinci.pl